پرسش‌های متداول

اعتبار این مجله چگونه است؟

این مجله بصورت فصل نامه است و در فهرست نشریات با درجه علمی-پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. در ضمن این مجله در فهرست نشریات جهان اسلام نمایه شده است.

مدت زمان بررسی و ارزیابی مقاله چه مدت است؟

پاسخ به این سوال دشوار است. چرا که به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال کیفیت نگارش و تهیه متن مقاله نیز در ارزیابی مقاله موثر است. لذا بسته به مدت ارزیابی توسط داوران، مقاله مدت بررسی متغیر خواهد بود. ولی تلاش بر این است که این مدت به کمترین زمان ممکن کاهش یابد.

چرا مقاله ای که وارد سامانه کرده بودم را دیگر در پرونده خودم نمی بینم؟

پس از شروع روند داوری فقط نویسنده عهده دار مکاتبات می تواند پیشرفت روند ارزیابی را پیگیری نماید. بقیه نویسندگان دیگر مقاله را مشاهده نخواهند نمود.

پذیرش با اصلاحات کلی به چه معنی است؟

این نوع پذیرش مشروط است و مرحله ارزیابی هنوز برای مقاله تمام نشده است و داور (ها) مقاله را مجدداً پس از اعمال تصحیحات داوری خواهند نمود.

پذیرش با اصلاحات جزئی به چه معنی است؟

پذیرش با اصلاحات جزئی به این معنی است که تصحیحات درخواستی توسط داورها برای مقاله اندک است و درصورت اعمال آنها و ارسال نسخه تصحیح شده توسط نویسنده در مهلت مقرر، سردبیر خود راساً پرونده را بررسی نموده و پذیرش را صادر می نماید.

پس از ارسال مقاله به سامانه چه کارهایی را بایستی انجام دهم؟

توصیه می کنیم که به صورت مرتب به ایمیل های خود مراجعه نمایید و اگر پیغامی از شوی مجله دریافت نمودید متن ان را بدقت ملاحظه نمایید. در برخی موارد ارسال نامه الکترونیکی دچار مشکل می شود. برای رفع این موارد به فولدر اسپم ایمیل ها مراجعه نمایید و یا پرونده مقاله را در سامانه فصل نامه ملاحظه نمایید. به عبارت دیگر برای دنبال کردن روند بررسی مقاله، بصورت دوره ای به پرونده مقاله خود مراجعه نمایید.