راهنمای نویسندگان

پژوهشگران محترم لازم است مقالات خود را مطابق دستورالعمل های موجود در لینک های ذیل آماده و ارسال نمایند.  

1- شیوه‌نامه‌ نگارش مقاله برای ارسال به نشریه‌ پژوهش­ های ژئوفیزیک کاربردی

2- (Instructions for Authors: Writing an English Extended Abstract for Submission to the Journal of Research on Applied Geophysics (JRAG

3- برای دانلود فایل  «تعهدنامه» اینجا کلیک کنید.

4- برای دانلود فایل «منشور و موازین اخلاق پژوهش» اینجا کلیک کنید.

 

dark

  شیوه‌نامه‌ نگارش چکیده جامع و بلند انگلیسی مقاله برای ارسال به نشریه‌ پژوهش­های ژئوفیزیک کاربردی

 

 به همراه هر مقاله باید چکیده‌ جامع و بلند انگلیسی نیز تهیه و به طور جداگانه در سامانه نشریه بارگذاری شود. در این متن فرآیند آماده‌سازی چکیده‌ بلند انگلیسی تشریح شده است. هر چکیده‌ جامع و بلند انگلیسی باید حداقل در 500 کلمه و حداکثر در700 کلمه تهیه شود و دارای 4 بخشSummary ، Introduction، Methodology and Approaches و Results and Conclusions باشد. درچکیده نباید شکل، جدول، نمودار، گزاره و منابع پژوهش درج شود. قلم مورد استفاده در چکیده‌ بلند انگلیسی Times New Roman است. عنوان چکیده جامع و بلند انگلیسی که دقیقاً همان عنوان انگلیسی مقاله است، باید با قلم 12-pt Bold، نام نویسندگان با قلم9-pt Bold ، مشخصات نویسندگان با قلم 9-pt، پیکره‌ چکیده با قلم 10-pt  و کلمات کلیدی با قلم9-pt Bold  نوشته شود. پیکره چکیده باید Justified و فاصله‌ی خطوط باید به صورت Single در نظر گرفته شود. عنوان انگلیسی مقاله باید ترجمه دقیق عنوان فارسی مقاله باشد و لازم است به صورت وسط­چین در بالای صفحه چکیده‌ بلند انگلیسی قرار داده شود.

 

Summary

 

در این بخش، باید خلاصه دقیق و جامعی از چکیده‌ بلند انگلیسی که بیان کننده محتوا، کلیت موضوع، اهداف، منطق یا روش(های) علمی مورد استفاده و مهم­ترین یافته­ها و نتایج پژوهش باشد، آورده شود.

 

Introduction

 

در مقدمه‌ چکیده‌ بلند انگلیسی، مبانی پژوهش انجام شده باید به صورت جامع و در عین حال کوتاه و شفاف بیان شود تا خواننده بتواند با مطالعه‌ این بخش، دیدکلی و اطلاعات کافی از روند انجام پژوهش به دست آورد. ضرورت‌ها، اهداف کلی و چشم‌اندازهای آتی مرتبط با پژوهش باید به صورت مختصر در این بخش آورده شود. علاوه بر این موارد، چالش‌های مورد بحث و گستردگی پژوهش می‌تواند در این بخش بیان شود.

 

Methodology and Approaches

 

جزئیات انجام پژوهش، رویکردها، ابزارها، نرم‌افزارهای مورد استفاده، روش‌های محاسباتی، مدل­سازی و دیگر روش­ها و الگوریتم‌های به کار برده شده باید در این بخش به صورت شفاف و مختصر تشریح شود.

 

Results and Conclusions

 

در این بخش باید مشاهدات، تجربیات به دست آمده، دستاوردها، رهیافت‌ها و پیشنهادهای کاربردی برای ادامه‌ی روند پژوهش آورده شود. در صورت لزوم، موارد بیان شده در این بخش می‌تواند به صورت شماره‌گذاری و دسته‌بندی شده، نوشته شود.

 

Conflict of Interest

نویسندگان موظف هستند تضاد منافع مرتبط با مقاله خود را اعلام کنند. تضاد منافع بخشی از اخلاق پژوهشی است و لازم است پیش از انتشار مقاله، نسبت به انتخاب فصلنامه و ترتیب نام نویسندگان رضایت طرفین در میان باشد. در صورت داشتن حامی مالی، نویسندگان موظفند در قسمت تقدیر و تشکر نام آنهارا ذکر نمایند. همچنین نویسندگان باید متعهد شوند که مقاله در فصلنامه‌های دیگری پذیرش نشده و نخواهد شد. در صورت تضاد منافع بین نویسندگان یا حامیان مالی، فصلنامه به اختلافات و شکایات نویسندگان پاسخ نخواهد داد و مقاله رد خواهد شد. پس لازم است  نویسندگان پیش از هر اقدامی به توافق در منافع برسند. همچنین نویسندگان نباید به دلیل منافع شخصی از گزارش دهی شفاف و اصولی چشم پوشی کرده و و به شکل گزینشی و فقط نتایج مورد پسند خود را مطرح کنند. در صورتی که تضاد منافع وجود ندارد باید به طور آشکارا بیان شود.